Stojak na ręczniki – jak wybrać?

stojak na ręczniki

Jeśli chodzi o przechowywanie w łazience, wieszaki na ręczniki są często pomijane. Ale ten istotny element może zrobić wielką różnicę w tym, jak skutecznie organizujesz swoją przestrzeń. Stojak na ręczniki to doskonały sposób na wygodne przechowywanie ręczników, zamiast pozwalać im piętrzyć się na podłodze. Aby pomóc Ci wybrać najlepszy wieszak na ręczniki dla Twoich potrzeb – i budżetu – zebraliśmy te przydatne wskazówki.

Jakie są różne rodzaje wieszaków na ręczniki?

Istnieją trzy główne typy wieszaków na ręczniki – montowane na ścianie, wolnostojące i naddrzwiowe. Montowane na ścianie wieszaki na ręczniki są instalowane bezpośrednio na ścianie, zazwyczaj za pomocą wsporników lub śrub. Jeśli masz dużo rzeczy w swojej łazience lub masz ograniczoną przestrzeń na ścianie, możesz preferować wieszak na ręczniki over-the-door.

Możesz również wybrać wolnostojący wieszak na ręczniki, który stoi na podłodze. Wolnostojące stojaki zazwyczaj pochodzą z wielu barów o różnych wysokościach, więc można dostosować swoje przechowywanie i utrzymać wszystko, czego potrzebujesz w zasięgu ręki. W zależności od rodzaju wybranego wieszaka na ręczniki, możesz być w stanie przechowywać więcej niż tylko ręczniki.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar wieszaka na ręczniki?

Decydując o tym, jak duży wieszak na ręczniki potrzebujesz, ważne jest, aby rozważyć liczbę ręczników, które Ty i Twoja rodzina będziecie musieli przechowywać. Jeśli masz łazienkę dla gości, będziesz chciał również zaplanować dodatkowe ręczniki. Większość ludzi potrzebuje minimum 2 ręczników – jeden do ciała i jeden do włosów.

Jeśli łazienka jest mocno eksploatowana lub jeśli masz długie włosy, możesz chcieć mieć pod ręką 3 ręczniki. Jednym ze sposobów na określenie właściwego rozmiaru jest zmierzenie ściany, na której zamierzasz zamontować stojak na ręczniki.

Gdzie powinieneś umieścić wieszak?

Idealna lokalizacja dla wieszaka na ręczniki będzie zależała od rodzaju wybranego przez Ciebie wieszaka. Wolnostojące stojaki i naddrzwiowe wieszaki na ręczniki są bardziej uniwersalne i mogą być umieszczone wszędzie tam, gdzie jest solidne miejsce do ich zamontowania.

Montowane na ścianie stojaki powinny być umieszczone co najmniej 8 cali od krawędzi ściany i 6 cali powyżej szczytu zbiornika toalety. To pomoże utrzymać ręczniki dostępne i upewnić się, że nie kolidują one z innymi elementami wyposażenia łazienki.