Jak wybrać najlepszą łazienkową lampę ścienną

Jak wybrać najlepszą łazienkową lampę ścienną 1

Jeśli masz tendencję do spędzania dużej ilości czasu w łazience, ważne jest, aby czuć się w niej jak w zachęcającej i relaksującej przestrzeni. Nie chcesz czuć się tam klaustrofobicznie lub zamknięty. Aby to osiągnąć i sprawić, że przestrzeń wyda się większa, niż jest, pomyśl o zastosowaniu oświetlenia jako części swojego schematu projektowania. Skutecznym sposobem na wykorzystanie oświetlenia do powiększenia małej łazienki jest zainstalowanie lamp ściennych nad umywalką i wanną. Przyjrzyjmy się kilku pomysłom na dodanie lamp ściennych do łazienki.

Rodzaje lamp ściennych

Istnieje wiele rodzajów łazienkowych lamp ściennych, co oznacza, że możesz znaleźć taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wystrojowi.

  • Halogenowe lub żarowe lampy ścienne są nostalgiczne. Dają one żółtawe światło, które naśladuje uczucie płomienia świecy.
  • Fluorescencyjne lampy ścienne są najlepiej używane w łazience, która ma dużo naturalnego światła. Mogą być niezwykle jasne i są często używane w placówkach służby zdrowia.
  • Lampy ścienne LED są najbardziej nowoczesną i energooszczędną opcją. Mają różne kolory i są niezwykle uniwersalne.
  • Żarowe lampy ścienne to najczęstszy rodzaj oświetlenia akcentującego. Zazwyczaj mają długi przewód, który podłącza się do gniazdka i są bardzo przystępne cenowo.

Porady dotyczące instalacji lamp ściennych

Jeśli chciałbyś dodać lampy ścienne do swojej łazienki, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Po pierwsze, Twoim pierwszym krokiem powinno być zmierzenie przestrzeni, w której chciałbyś zainstalować lampę ścienną. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że lampa będzie odpowiednio dopasowana. Przed zakupem lamp ściennych powinieneś sprawdzić, czy są one kompatybilne z systemem elektrycznym Twojego domu. Większość nowoczesnych lamp jest dostarczana ze standardową wtyczką, ale powinieneś dwukrotnie sprawdzić napięcie. Po zakupie lamp ściennych należy pamiętać o użyciu taśmy elektrycznej lub pokrycia, aby ukryć przewód.