Wanna z prysznicem – jak używać oraz plusy

wanna z prysznicem

Wanna z prysznicem to w zasadzie to samo co wanna standardowa, z tą różnicą, że posiada dodatkową funkcję. Wanna standardowa ma tylko jeden sposób napełniania – zazwyczaj przez kranik lub wylewkę na jej końcu. Wanna z prysznicem ma dwa sposoby napełniania. Choć może się to wydawać niszowym urządzeniem, to w zależności od osobistych preferencji i sytuacji życiowej może się okazać, że posiadanie obu tych urządzeń jest lepsze niż posiadanie tylko jednego.

Jak używać wanny z prysznicem?

Wanny z prysznicem możesz używać zarówno do kąpieli, jak i do brania prysznica. Kiedy napełniasz ją do kąpieli, będziesz leżał wewnątrz wanny. Kiedy napełniasz ją w celu wzięcia prysznica, stoisz w wannie i używasz głowicy prysznicowej. W przypadku kąpieli najważniejsze jest, aby poziom wody był na tyle głęboki, aby zakrywał Twoje ramiona. W ten sposób będziesz mógł się wygodnie oprzeć i zrelaksować. W przypadku prysznica kluczem jest dostosowanie ciśnienia i temperatury wody tak, abyś czuł się dobrze. Podczas kąpieli możesz chcieć, aby woda była gorąca, ale podczas prysznica prawdopodobnie będziesz chciał, aby była zimna lub letnia.

Plusy posiadania wanny z prysznicem

Plusy posiadania wanny z prysznicem:

  • Możesz na przemian napełniać wannę do kąpieli i napełniać ją do prysznica. Pomoże Ci to maksymalnie wykorzystać wodę, którą zużywasz.
  • Jeśli masz wannę z prysznicem, możesz w niej umyć włosy. Jest to duża zaleta.
  • Możesz umyć ciało w wannie, a następnie użyć prysznica do umycia włosów.
  • W wannie z prysznicem możesz wykąpać swoje zwierzęta domowe. Może to być przydatne, jeśli masz psy lub koty.

Różnice między wanną z prysznicem a tradycyjną

Wanny z prysznicem mają zalety w stosunku do tradycyjnych wanien, jeśli chodzi o elastyczność. Na przykład, możesz je wykorzystać do wielu różnych celów. 

  • Są one łatwiejsze do czyszczenia niż tradycyjne wanny. Dzieje się tak dlatego, że do ich czyszczenia można użyć przystawki prysznicowej.
  • Są one często wyższe niż tradycyjne wanny. Wynika to z faktu, że potrzebują miejsca na przystawkę prysznicową.