Na co zwrócić uwagę wybierając baterię kuchenną?

bateria kuchenna

Bateria kuchenna to urządzenie, które służy do kontrolowania przepływu wody do zlewu kuchennego. Składa się z kilku elementów, takich jak wylewka, uchwyt i korpus, które pozwalają na łatwe i wygodne korzystanie z wody w kuchni. Chcąc wybrać odpowiedni model tego urządzenia, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które opiszemy w poniższym artykule. 

Rodzaj baterii

Na rynku dostępne są baterie jednouchwytowe lub dwuuchwytowe. Pierwsza z wymienionych jest łatwa w obsłudze i bardziej popularna, ale bateria dwuuchwytowa umożliwia łatwiejszą regulację temperatury. Niektóre baterie mogą również posiadać dodatkowe funkcje takie jak:

  • wodoodporny wyłącznik,
  • głowica prysznicowa,
  • wyciągana wylewka. 

Warto wybrać taką baterię kuchenną, która będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb. 

Wysokość i wykończenie

bateria kuchenna

W przypadku wybierania baterii kuchennej należy zwrócić również szczególną uwagę na jej wysokość. Musi ona zostać dobrana do naszego zlewu i pozwalać na swobodne korzystanie z wody ciepłej i zimnej. Jeśli chodzi o wykończenie, na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji. Może to być brąz, mosiądz, stal nierdzewna czy chrom. Najlepiej wybrać takie wykończenie, które będzie pasowało do stylu pozostałych elementów wyposażenia i oczywiście samej kuchni. 

Cena i jakość

Jeśli chcemy mieć niezawodnie działającą przez długi czas baterię kuchenną, powinniśmy postawić na ofertę renomowanych marek, które zapewniają najwyższą jakość wykonania oraz trwałość. W przypadku tych urządzeń jakość ma ogromne znaczenie, gdyż są one intensywnie użytkowane w kuchni i narażone każdego dnia na działanie nadmiernej wilgoci i silnych środków czyszczących. Jeszcze jedną kwestią, na którą warto zwracać uwagę w trakcie wyboru baterii kuchennych, będzie ich cena. Na rynku znajdziemy naprawdę tanie i wręcz przeciwnie bardzo drogie produkty tego typu. Warto mieć na względzie, iż funkcjonalność i jakość nierzadko idą w parze z ceną, dlatego nie zawsze warto wybierać najtańszą opcję, a taką, która będzie trwała i spełni nasze oczekiwania.