Jakie kabiny prysznicowe dostępne są w sprzedaży?

kabiny prysznicowe

Coraz częściej wybieranym wyposażeniem łazienek nie są wanny, a kabiny prysznicowe. Sięgamy po nie, ponieważ zajmują na ogół mniej miejsca w łazience, a także pozwalają na skuteczne zmniejszenie zużycia wody. Biorąc kąpiel w wannie, potrzeba jej zdecydowanie więcej niż wówczas, gdy decydujemy się na prysznic. Osoby urządzające łazienkę powinny pamiętać, że obecnie w sprzedaży dostępne są różne kabiny prysznicowe. Oznacza to, że wybór wcale nie jest prosty. Dlatego warto wiedzieć, co obecnie proponują producenci. Pomoże to w dokonaniu jak najlepszego wyboru.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem – model wybierany najczęściej

Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe, to największą popularnością cieszą się modele z brodzikiem (sprawdź tutaj). Są to najbardziej klasyczne kabiny. Decydując się na nie, można mieć pewność, że strefa kąpielowa będzie wyraźnie oddzielona od miejsc, które mają pozostać suche. Jeśli kabina zostanie naprawdę dobrze zamontowana, nie trzeba martwić się tym, że każda kąpiel będzie kończyć się zalaniem łazienki.

Dostępne obecnie brodziki są naprawdę różne. Cechą, która odróżnia je od siebie jest wysokość, a co za tym idzie głębokość. Płytkie brodziki to rozwiązanie zalecane zarówno dzieciom, jak i osobom starszym. Wejście do takiej kabiny prysznicowej nie stanowi bowiem żadnego problemu i nie wymaga większego wysiłku. Ci, którzy mają małe dzieci i chcą mieć możliwość ich kąpania, mogą zdecydować się na głęboki brodzik, który można napełniać wodą tak, jak wannę. Warto pamiętać, że dostępne są one w różnych rozmiarach. Postawić można na kabinę między innymi w rozmiarze:

-90×90 cm;

-70×190 cm;

-80×80 cm.

To oczywiście tylko przykład tego, co w aspekcie wielkości proponują producenci.

Kabiny prysznicowe bez brodzika – ciekawe rozwiązanie, którego popularność rośnie

Producenci proponują również kabiny prysznicowe bez brodzika. Takie rozwiązanie odpowiednie jest dla wszystkich, którzy szukają dużych możliwości aranżacyjnych. Decydując się na taką kabinę, trzeba jednak pamiętać, że niezwykle ważne jest właściwe wypoziomowanie podłogi. W przeciwnym razie woda podczas kąpieli będzie rozlewać się po całej łazience, czego z pewnością każdy chciałby uniknąć. Takie kabiny prysznicowe zachwycają nowoczesnym wyglądem. Są idealne do łazienek w stylu loftowym.