Różne rodzaje wieszaków na ręczniki, który z nich jest najlepszy?

WIESZAK ŁAZIENKOWY

Wieszaki na ręczniki są dostępne w kilkunastu różnych wariantach, które bywają ze sobą łączone i mieszane, co powoduje powstawanie kolejnych wariantów. Warto o tym wiedzieć, bo może to ułatwić podjęcie decyzji o zakupie konkretnego rodzaju. Jakie są rodzaje wieszaków na ręczniki? Który z nich warto mieć u siebie?

Haczyki

Najbardziej popularny wariant wieszaków to haczyki. Jest to wieszak bardzo prosty, ale by z niego korzystać ręcznik powinien być wyposażony w specjalne uszko. Wieszanie ręcznika bezpośrednio na materiale może nie zawsze się sprawdzić. Haczyki mogą być sprzedawane pojedynczo albo w listwach, które łączą ze sobą większą ilość pojedynczych haczyków. Czasami produkowane są specjalne haczyki, w których kilka uchwytów wychodzi z jednego punktu. To dobre i równocześnie tanie rozwiązanie, a same haczyki zajmują bardzo mało miejsca. Często wybiera się je do łazienek o mniejszym metrażu. Bez wątpienia haczyki jednak sprawdzą się w każdej łazience, a dzięki temu, że są dostępne w wielu wariantach, to dość łatwo jest znaleźć taki, który będzie pasował do aranżacji konkretnej łazienki oraz do ilości osób korzystającej z niej. Jak łatwo się domyślić, gdy mieszkańców jest dużo, to w domu potrzebne jest zdecydowanie więcej ręczników do codziennego użytku.

Drążki lub wieszaki kąpielowe

Dość popularne są drążki, które służą do rozwieszania ręczników. Można wykorzystywać je w łazienkach, w których jest dość dużo miejsca. Takie drążki mają szerokość porównywalną do szerokości rozłożonego ręcznika. Dzięki temu może on szybciej wyschnąć lub rozgrzać się pod wpływem ciepłego powietrza z łazienki. Drążki zwykle ułożone są w taki sposób, że można zawiesić kilka ręczników obok siebie. Często też wykorzystywana jest różnica wysokości, co ułatwia dostęp do poszczególnych ręczników. Bardzo często drążki nazywane są też wieszakami kąpielowymi. Najczęściej montuje się je w pobliżu wanny lub prysznica. Tam właśnie szczególnie ważny jest dostęp do suchego ręcznika, który jest gotowy do użycia.